02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Druga Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
04.03.2023.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16:15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9:30 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2. Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. 

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności. 

4. Pragniemy w imieniu ks. Rektora podziękować za ofiary złożone na tacę na potrzeby WSD w Lublinie.

5. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

06,03

Poniedziałek

7.00

+Janina Pomorska (2r.)

 

7.00

+ Zofia Mirosław (2m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Władysława (30r.), Jan, Paweł, Michał, Aleksander, Zofia, Teresa z rodz. Szkutników i Rachwałów

 

17.00

+Stanisław (8r.)

 

07.03

Wtorek

7.00

+Stanisława Cabań

Teresa Sągała

7.30

+Roman Misztal (30 dzień po śmierci), zakończenie

Ucz. pog.

08.03

Środa

7.00

+Edmund Kowalski

Szwagier  Henryk   z Szastarki

7.30

+ Marianna Włodarczyk  (3r.)

 

17.00

+Kazimierz Pomorski (4r.), zm. z rodz. Pomorskich i Skwarków

 

09.03

Czwartek

7.00

+Roman Bednarczyk

Siostra Zofia

 i szwagier

17.00

+Roman ,Stanisław, Krystyna, Zdzisław, Andrzej, Ewa z rodz. Mirosławów, Stasiaków i Topolskich

 

10.03

Piątek

7.00

+Krzysztof Buda

Ucz. pog.

7.30

+Edmund Jarosiński (5 m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Zbigniew Ptasiński (16m-c)

Ucz. pog.

11.03

Sobota

7.00

+Julia (13r.)i Maciej Hałasa

 

7.30

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (14m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krystyna, Andrzej Mirosław, Tadeusz, Henryk, Regina, Jan Wąchała, Czesława Muciek-Szewczyk, Stanisław, Maria Czępińska zm. z rodz. Mirosławów, Czępinskich i Reszków

 

12.03

III Niedziela Wielkiego Postu

8.00

+Genowefa (6r.), Stanisław, Bolesław, Władysława z Tomczyków, Jan, Marianna Kowalik

 

9.30

+Krystyna Mirosław (imieninowa)

 

11.30

Dziękczynno-błagalna w 18r. urodzin Róży, Amelii i Filipa

 

11.30

Dziękczynno-błagalna w 18r. urodzin Aleksandry

 

17.00

+Genowefa Szot (4r.), Szczepan, Wojciech, Karolina z rodz. Szotów, Agnieszka, Andrzej z Figlarskich, Adam Kubecki

 

6. Prasa katolicka

7. Pragnę serdecznie podziękować za bezimienne ofiary na Kościół. Ofiary złożyły 2 osoby po 100 zł. 

Zmieniony ( 04.03.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz