02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
11.03.2023.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.  W tej przemianie naszego życia pomogą nam rekolekcje parafialne które rozpoczniemy w najbliższy piątek. 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ANNO DOMINI 2023

 Piątek 17 marca

 Godz. 9.30 Msza Święta z nauką ogólną
Godz. 11.30 Msza Święta z rozważaniem rekolekcyjnym
Godz. 15.00 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 16.15 Droga Krzyżowa
Godz. 17.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

 

Sobota 18 marca – dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania

 Godz. 9.30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź
Godz. 11.30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź
Godz. 15.00 Nabożeństwo pokutne dla dzieci i spowiedź
Godz. 17.00 Nabożeństwo pokutne dla wszystkich i spowiedź

 

Niedziela 19 marca – dzień Komunii Świętej Generalnej

 Godz. 8.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
Godz. 9.30 Msza Święta z nauką dla dorosłych
Godz. 10.30 Gorzkie Żale
Godz. 11.30 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 17.00 Nieszpory i Msza Święta z nauką dla wszystkich

 Rekolekcje prowadzi:
O. Tomasz Mular – Redemptorysta Misjonarz Rekolekcjonista 

2. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

13.03

Poniedziałek

7.00

+Czesław Krzysiak (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

7.30

+ Marian Tarka (2m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Jadwiga, Jan (2r.) Pluta

 

14.03

Wtorek

7.00

+Stanisław Mirosław (4m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Irena Mirosław (2m-c)

Ucz. pog.

15.03

Środa

7.00

+Wiesława Lizoń (3m-c)

Ucz. pog.

7.30

+ Marianna Ptasińska (2m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krzysztof Pomorski (4r.), Janina i Anna (2r.), Czesław, Tadeusz, Marek z Pomorskich

 

16.03

Czwartek

7.00

+Czesława Piech (1r.), Krzysztof, Tadeusz Piech, zm. z rodz. Piechów i Marków

 

17.00

+Marian Kania (17r.), Józef, Antonina z Kaniów, Jan i Janina Zielińscy

 

17.03

Piątek

I dzień rekolekcji

9.30

+Franciszek Reszka (7m-c), Władysław, Natalia, Józef, Stanisława z Rejmaków

 

11.30

+Irena Mirosław (2m-c)

Siostra

15.00

+Zbigniew Ptasiński, ( imieninowa)

Synowie

17.00

+Jerzy Wolak (7r.), zm. z rodz. Wolaków, Michalczaków, Marian Gwóźdź

 

18.03

Sobota

II dzień rekolekcji

7.00

+Janina Mirosław (6m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Edmund Kowalski (2m-c)

Ucz. pog.

9.30

11.30

15.00

17.00

Nabożeństwa Pokutne i spowiedź

 

19.03

IVNiedziela Wielkiego Postu

8.00

+Aleksander Ozimek (18r.), i zm. z rodz. Ozimków, Czępińskich i Jędrejów

 

9.30

+Jan, Rozalia, Józefa z rodz. Szotów i Pomorskich

 

11.30

Zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

 

17.00

+Władysława, Szymon,Stanisław, Kazimierz z rodz. Pietrasiów,, Ryszard Frelas

 

3. Prasa katolicka

4. W przyszłą niedzielę. 19 marca w planowana jest Msza Święta zbiorowa o godz. 11:30 w intencji solenizantów żyjących i zmarłych, którzy noszą imię Józef bądź Józefa. Imiona i Nazwiska można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz kolejny wyjdzie z Lublina 17 marca Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl. Przez Wojciechów uczestnicy EDK będą przechodzić w nocy z 17 na 18 marca w godzinach od 24 do godz. 5.Msza Święta rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową będzie sprawowana 17 marca o godz. 19:00. Również przez Wojciechów będą przechodzić uczestnicy EDK z Bełżyc krótszą trasą. W Wojciechowie będą 17 marca około godz 20:00.

6. Słowo Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

7. Mieszkańcy gminy Wojciechów na niedzielę 19 marca zaplanowali Kiermasz Ciast i Smakołyków, ze sprzedaży których dochód przeznaczony będzie w całości dla cierpiącego z powodu wojny narodu ukraińskiego. Włączyły się w to lokalne społeczności Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Maszki. Ci mieszkańcy zakupią z prywatnych pieniędzy niezbędne produkty i upieką ciasta oraz przygotują inne wyroby. Po Mszach Świętych będą sprzedawać te produkty na ustawionych stołach na parkingu przed kościołem. Organizatorzy liczą na zainteresowanie, wrażliwość, i życzliwość. Liczą też na ofiarność i dobroć kupujących. Każda zebrana złotówka zostanie wykorzystana na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Nie będzie określonej ceny Zasadą nabycia tych produktów będą kwoty dobrowolne w myśl słów św. Pawła” Radosnego dawcę Bóg miłuje” 

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Rybickiego z Ignacowa. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za duszę śp. Zbigniewa zostanie odprawiona 23 marca o godz. 7:00, a następnie 20 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. 

Zmieniony ( 11.03.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz