02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
18.03.2023.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W najbliższą  sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 17:00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

3. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

20.03

Poniedziałek

7.00

+Helena Jędrej

 

21.03

Wtorek

7.00

+Antoni Masiak, Marianna i Władysław Masiak, Kozak Marianna,, Jan, Edward

 

7.30

+Tadeusz Trojanowski (3m-c)

Ucz. pog.

22.03

Środa

7.00

+Helena, Stanisław Żak, Pawel Mazur

 

16.30

+ Eugeniusz (27r.), Janina, Stanisław, Agnieszka z Nowaków Stanisław i Marianna Tomczyk

 

17.00

+Czesław, Helena, Leszek, Piotr, Barbara z Kuczabów, Feliksa, Kazimierz z Mirosławów

 

23.03

Czwartek

7.00

+Zbigniew Rybicki (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

8.00

+Krzysztof Łuka (11r.), Tadeusz Łuka

 

17.00

+Krzysztof Buda

Ucz. pog.

17.30

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 18r. urodzin Patryka

 

24.03

Piątek

7.00

_ Mieczysław Chudzik (11m-c), Weronika, Józef, Feliks Węgorowscy

Ucz. pog.

17.00

+Helena, Andrzej, Tadeusz, Henryk, Jan, Michał, Aleksander, Leokadia, Feliksa, Józef z rodz. Mirosławów i Tomczyków

 

25.03

Sobota

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

8.00

+Maria, Irena, Czesław z Bednarczyków, Jarosław Parakowski

 

9.30

+Stefania Woś, zm. z rodz. Wosiów, Skwarków, Skraińskich, Pomorskich i Lisków, Marian Wiatrowski

 

17.00

+Stanisław, Anna, Bronisław, Marianna, Jan, Paweł, Rozalia, Klemens, Maria, Maria, Barbara zm. z rodz. Mirosławów i Borkowskich

 

26.03

V Niedziela Wielkiego Postu

8.00

+Marianna (8r.), Władysław (16r.), Józefa, Marcin z Czernieców, Feliks, Franciszka, Aniela z Jośków, Czesław Chomicki oraz zm.  z rodz. Czernieców, Jośków,Chomickich

 

9.30

+Irena, Edward Gawlikowie

 

11.30

+Stanisław Klimek (7r.)

 

17.00

+Wiesława Stawinoga (7r.), Kazimiera i Marek Dalmata

 

4. Prasa katolicka

5. W tym roku tak jak w ubiegłych latach będziemy uroczyście i licznie przeżywać Triduum Paschalne. Będziemy adorować Chrystusa w Bożym Grobie. Trzeba będzie przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Ofiary na kwiaty oraz na urządzenie Grobu Pańskiego i Ciemnicy można składać do puszki na stoliku pod chórem lub w zakrystii.

6. Mieszkańcy gminy Wojciechów na dzisiejszą niedzielę 19 marca zaplanowali Kiermasz Ciast i Smakołyków, ze sprzedaży których dochód przeznaczony będzie w całości dla cierpiącego z powodu wojny narodu ukraińskiego. Włączyły się w to lokalne społeczności Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora, Akcja Katolicka, Legion Maryi, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Maszki. Ci mieszkańcy zakupili  z prywatnych pieniędzy niezbędne produkty i upiekli ciasta oraz przygotowali inne wyroby. Po Mszach Świętych będą sprzedawać te produkty  na ustawionych stołach na parkingu przed kościołem. Organizatorzy liczą na zainteresowanie, wrażliwość, i życzliwość. Liczą też na ofiarność i dobroć kupujących. Każda zebrana złotówka zostanie wykorzystana  na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Nie będzie określonej ceny. Zasadą nabycia  tych produktów będą kwoty dobrowolne w myśl słów św. Pawła ”Radosnego dawcę Bóg miłuje”

7. Pragnę serdecznie podziękować o. Tomaszowi za przewodnictwo w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże i za świadectwo z życia kapłańskiego. Zapewne to Słowo, które nam głosił pozostanie na długo w naszych sercach i będzie nas inspirowało do dobrego  życia i świętości. 

Zmieniony ( 18.03.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz