20.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
25.03.2023.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W tym roku tak jak w ubiegłych latach będziemy uroczyście i licznie przeżywać Triduum Paschalne. Będziemy adorować Chrystusa w Bożym Grobie. Trzeba będzie przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Ofiary na kwiaty oraz na urządzenie Grobu Pańskiego i Ciemnicy można składać do puszki na stoliku pod chórem lub w zakrystii.

3.30 marca w czwartek odbędzie się dekanalne spotkanie młodych w Bełżycach.
O godz. 17:00 Msza Święta, O 17:45 Słowo o błogosławionym Carlo Acutisa uczniu liceum beatyfikowanym w 2020r., o 18:15 Modlitwa przy relikwiach błogosławionego, o 19 Integracja przy herbacie.

4. W piątek 31 marca zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00 i Drogę Krzyżową po Mszy Świętej drogami Wojciechowa. Początek w kościele a zakończenie na cmentarzu.

5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą miesiąca kwietnia. Po mszy Świętej o godz. 17:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Najświętszej.

6. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Mateusza. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
Po mszach świętych będą rozprowadzane baranki „Caritas” na stół wielkanocny

7. W tym tygodniu we środę udam się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych. Zapisy chorych w zakrystii.

+Andrzej Rejmak (11m-c)

+Henryk Mirosław (3m-c)

+Eugeniusz Jośko (20r.)

+Czesław Gorecki (10m-c), zakończenie

+Zofia, Bronisław, Piotr z rodz. Fiutów

+Roman Bednarczyk (3m-c)

+Jan Wójtowicz (31r.) Kazimiera Wojtowicz zm. z rodz. Wójtowiczów i Michalczaków

+Henryk Kubecki

Od Przyjaciół z Krakowa

+Stanisława, Czesław Muciek, Krystyna i Stanisław Kuś

+Stanisława Żak (30r.), Stanisław, Józef, Marian, Jan, Eugeniusz, Wanda Żak, Czesław, Krystyna Ozimek

+Zbigniew Rybicki

Koleżani i koledzy z Nowego Gaju

++Tadeusz Zabiegły (1r.)

+Stanisław Mirosław (11m-c)

+Jan, Marianna Czerniec, Marianna, Marian Gałczyńscy

+Józef (20r.), Zofia, Feliksa z Poniatowskich, Wanda, Zofia Kowalczyk, Marianna, Jan, Edward Nalewajko

+Helena, Kajetan Czerniec, Stanisław, Marianna Kraseccy

Dziękczynna i o Boże blogosławieństwo w 80r. urodzin Janiny Joźwik

+Maria, Jan Baran, Henryk, Tadeusz, Barbara, Andrzej, Mieczysław z rodz. Baranów i Mirosławów

10. Komunikat ks. Arcybiskupa

11. We środę o godz. 11:00 pogrzeb śp.  Marianny Jędrej z Maszek.

Zmieniony ( 25.03.2023. )