02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
08.04.2023.
NIEDZIELA WIELKANOCY              09 kwietnia 2023
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. 
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. 

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę z drugiego dnia świąt będą przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękuję za ofiary do Grobu Pana Jezusa. Wyrażam wdzięczność służbie liturgicznej, lektorom czytającym Mękę Pańską. Czytającym czytania biblijne, ministrantom za posługę przy ołtarzu. Strażakom za adoracje przy Grobie Pańskim, orkiestrze za uświetnienie dzisiejszej rezurekcji, paniom w strojach regionalnych. Wszystkim za liczne uczestnictwo w liturgii tych dni, w których wspominamy dzieło naszego odkupienia. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

10.04

Poniedziałek

Wielkanocny

8.00

+Teresa, (1r.) Marian Pyź , Maria Kwaśniewska (3r.), Janina i Stanisław Walczak

 

9.30

+Andrzej Mirosław (2r.)

 

11.30

+Chrzcielna

 

17.00

+Stanisław (21r.), Anna, Paweł z Jośków Bronisława i Michał Ostrowscy

 

11.04

Wtorek

7.00

+Irena Mirosław (3m-c), zakończenie

Ucz. pog.

17.00

+Zbigniew Ptasiński (17 m-c), zakończenie

Ucz. pog.

12.04

Środa

7.00

+Stanisław Depta, Sławomir Sułek (15m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Paweł (37r.), Katarzyna, Józef, Krystyna, Stanisława, Stanisław, Anna Bednarczyk, Jan Bartoszcze, Zbigniew i Stanisław Filipiak

 

13.04

Czwartek

7..00

+Edmund Jarosiński (6m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Marianna Ptasińska (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Jacek (8r.), Leszek, Edward z Chęciów, Sylwester Ptasiński

 

14.04

Piątek

7..00

 Genowefa (15r.) Bolesław Kozak, Bronisława, Edward Woźniak, Aniela i Józef Trojanowscy

 

7.30

+Wiesława Lizoń (4m-c)

Ucz. pog.

15.04

Sobota

7.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Kazimierza Mirosława w 83r. urodzin

 

7.30

+Henryk Kubecki (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Marianna, Stanisław Tomczyk, Janina, Eugeniusz Nowak,  Tadeusz, Wacław Jędrej

 

16.04

Niedziela Miłosierdzia Bożego

8.00

 +Janina, Stanisław Twardowscy, zm. z rodz. Twardowskich i Sągałów, Czesław Walczak

 

9.30

+Zofia, Jan z Szewczyków, Jan Kołodziejczyk, Maria Pluta, Rozalia, Michał z Mirosławów, Rozalia, Franciszek z Szewczyków, Józef Czępiński

 

11.30

+Bronisława, Władysław z Tomaszewskich, Wacław Pomorski, zm. z rodz. Tomaszewskich

 

17.00

+Józef, Zofia Piróg, Bronisław Baranowski, zm. z rodz. Pirogów, Baranowskich i Mirosławów

 

 
6. Prasa katolicka

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Muciek z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  4 maja o godz. 7:30 oraz 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu.

8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy. 
Zmieniony ( 09.04.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz