19.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.04.2023.
NIEDZIELA WIELKANOCY              09 kwietnia 2023
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę z drugiego dnia świąt będą przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękuję za ofiary do Grobu Pana Jezusa. Wyrażam wdzięczność służbie liturgicznej, lektorom czytającym Mękę Pańską. Czytającym czytania biblijne, ministrantom za posługę przy ołtarzu. Strażakom za adoracje przy Grobie Pańskim, orkiestrze za uświetnienie dzisiejszej rezurekcji, paniom w strojach regionalnych. Wszystkim za liczne uczestnictwo w liturgii tych dni, w których wspominamy dzieło naszego odkupienia. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

Wielkanocny

+Teresa, (1r.) Marian Pyź , Maria Kwaśniewska (3r.), Janina i Stanisław Walczak

+Andrzej Mirosław (2r.)

+Chrzcielna

+Stanisław (21r.), Anna, Paweł z Jośków Bronisława i Michał Ostrowscy

+Irena Mirosław (3m-c), zakończenie

+Zbigniew Ptasiński (17 m-c), zakończenie

+Stanisław Depta, Sławomir Sułek (15m-c)

+Paweł (37r.), Katarzyna, Józef, Krystyna, Stanisława, Stanisław, Anna Bednarczyk, Jan Bartoszcze, Zbigniew i Stanisław Filipiak

7..00

+Edmund Jarosiński (6m-c)

+Marianna Ptasińska (3m-c)

+Jacek (8r.), Leszek, Edward z Chęciów, Sylwester Ptasiński

7..00

Genowefa (15r.) Bolesław Kozak, Bronisława, Edward Woźniak, Aniela i Józef Trojanowscy

+Wiesława Lizoń (4m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Kazimierza Mirosława w 83r. urodzin

+Henryk Kubecki (3m-c)

+Marianna, Stanisław Tomczyk, Janina, Eugeniusz Nowak,  Tadeusz, Wacław Jędrej

Niedziela Miłosierdzia Bożego

+Janina, Stanisław Twardowscy, zm. z rodz. Twardowskich i Sągałów, Czesław Walczak

+Zofia, Jan z Szewczyków, Jan Kołodziejczyk, Maria Pluta, Rozalia, Michał z Mirosławów, Rozalia, Franciszek z Szewczyków, Józef Czępiński

+Bronisława, Władysław z Tomaszewskich, Wacław Pomorski, zm. z rodz. Tomaszewskich

+Józef, Zofia Piróg, Bronisław Baranowski, zm. z rodz. Pirogów, Baranowskich i Mirosławów

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Muciek z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  4 maja o godz. 7:30 oraz 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu.

8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.
Zmieniony ( 09.04.2023. )