02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Szósta Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
13.05.2023.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 11:30 I Komunia Święta dzieci z klas III –ch.
Ogarnijmy te dzieci i ich rodziców naszymi modlitwami. Tydzień biały dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie w ciągu tygodnia o godz. 18:00 z wyjątkiem wtorku ponieważ we wtorek zamierzamy udać się z pielgrzymką do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy, a także do Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. Są jeszcze miejsca wolne, chętni, którzy by chcieli z nami pojechać proszeni są o zgłaszanie do zakrystii.  Koszt przejazdu autokarem w obie strony wynosi 60 zł. 

3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00 Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci. 

5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

6. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

15.05

Poniedziałek

7.00

+Stanisław Mirosław (6m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Janina Mirosław (8m-c), zakończenie

Ucz. pog.

18.00

+Stanisław, Marek, Janina, Leonard, Aleksander, Piotr, Genowefa z Mirosławów, Marian Czępiński

 

16.05

Wtorek

7.00

+Edmund Kowalski (4m-c)

Ucz. pog.

18.00

+Zofia Błaszczak (2r.)

 

17.05

Środa

7.00

+Franciszek Reszka (9m-c)

Ucz. pog.

18.00

+Henryk, Genowefa Świć, Teodora, Wiesław, Wiesława Łukasik

 

18.05

Czwartek

7..00

+Wiesława Lizoń (5m-c)

Ucz. pog.

18.00

+Aniela, Jan, Krzysztof  Buda

Ucz. pog.

19.05

Piątek

7..00

+Tadeusz Trojanowski

Ucz. pog.

7.00

+Ryszard Mazurek (20r.)

 

18.00

+Stanisław Wąchała (5r.), Marek, Andrzej, Zofia, Aleksander, Anna, Józef, Piotr z rodz. Wąchałów i Mirosławów oraz zm. z rodz. Jędrejów i Zaklików

 

20.05

Sobota

7.00

+Tadeusz Trojanowski

Ucz. pog.

15.00

Ślubna Patrycja Wąchała i Kamil Niedźwiedź

 

18.00

+Danuta (19r.), Bogdan (13r.) Sadlak i zm z rodz. Sadlaków

 

21.05

Wniebo-wstąpienie Pańskie

8.00

 +Anastazja, Bronisława (38r.), Andrzej, Aniela, Jan Mirosław

 

9.30

+Helena, Tadeusz Czępińscy, Marianna Józef Wartacz

 

11.30

+Czesława, Franciszek, Stanisław

Zofia Pietrak

17.00

+Tomasz, Józefa Muciek, Małgorzata i Józef Kowalscy

 

7. Prasa katolicka

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie.

9. Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym najpierw za trud wychowania w wierze katolickiej, za obdarzanie tych dzieci piękną rodzicielską miłością, za trud przybywania  do kościoła na spotkania, które ich przygotowały do owocnego przeżycia tej uroczystości.
Wyrażam wdzięczność za przygotowanie kościoła na tę wspaniałą uroczystość, za gruntowne posprzątanie naszej świątyni, za wykoszenie trawy na posesji parafialnej i za ofiarowanie ornatu dla naszej parafii. Dziękuję katechetce – Pani Ani Kwiatkowskiej za poświęcenie czasu,  zdolności, doświadczenia w przekazaniu prawd wiary i troski o wychowanie chrześcijańskie tych dzieci. szczególnie za przygotowanie scenariusza na dzisiejszą uroczystość. Jestem wdzięczny babciom i dziadkom za troskę o te dzieci. oraz Rodzicom chrzestnym Dziękuję ks. Danielowi za posługę duszpasterską w naszej parafii i ks. Krzysztofowi za wygłoszone Słowo Boże.
Kochani Rodzice!
Módlcie się razem ze swoimi dziećmi w waszych domach. Rozmawiajcie z nimi o Bogu i życiu. Nie pozwólcie nikomu zerwać  łączących więzów, jakie istnieją w sposób naturalny pomiędzy wami i waszymi dziećmi. Niech Jezus Chrystus, który przychodzi dziś po raz pierwszy do tych dziecięcych czystych serc umocni w wierze wszystkich w kościele , niech umocni nas w naszych dzisiejszych postanowieniach i niech nam błogosławi w naszym życiu. 

Zmieniony ( 13.05.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz