02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
20.05.2023.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. 

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. 

3. 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

5. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 24V  -  Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

6. Komunikat biskupa

7. Intencje mszalne:

 

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

22.05

Poniedziałek

7.00

+Janina Michalczak (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

7.00

+Marianna Jędrej (2m-c)

Ucz. pog.

18.00

+Tadeusz Trojanowski (5m-c)

Ucz. pog.

23.05

Wtorek

7.00

+Teresa Stachyra

Pracownicy Restaracji „Siwy Dym”

18.00

+Zofia, Stanisław, Nina Trojanowska, Maria, Barbara Stanisław Handzel, Feliksa Marczyńska


24.05

Środa7.00

+Jan, Stefania Mirosław, Stanisława, Władysław Sygnowscy, Zofia Czerniec, Helena Jankiewicz


18.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Mariusza Nakoniecznego w 29 r. święceń kapłańskich


25.05

Czwartek


7..00

+Mikołaj Rapa


18.00

+Tadeusz Trojanowski

Ucz. pog.

26.05

Piątek7..00

+Henryk Mirosław (5m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Zbigniew Rybicki (3 m-c)

Ucz. pog.

18.00

+Alicja Czępińska (2r.)


27.05

Sobota7.00

+Karolina, Władysław Sągała


7.00

+ Janina Czerniec

Bożena Jośko

z synami

18.00

+Eugeniusz Jędrej (22r.)


28.05

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

8.00

+Czesław (37r.), Stanisław, Natalia, Ignacy, Helena z Chomickich, Władysław, Marianna z Czernieców, zm. z rodz. Chomickich, Czernieców i Jośków9.30

+Józefa Sikora i jej rodziców (2r.)


11.30

+Zofia, Jan Tarczyńscy i zm. z rodz. Tarczyńskich, Jakubczyków i Cichońskich


17.00

+Feliksa, Michał, Jan, Józef, Edmund, Marek, Tadeusz, Henryk z rodz. Tomczyków


 

8. Prasa katolicka

9. W najbliższy wtorek o godz. 15:00 odbędzie się pogrzeb śp. Janiny Czerniec z Wojciechowa. Różaniec o godz. 14:30. Po uroczystości pogrzebowej rodzina zaprasza wszystkich uczestników pogrzebu na okolicznościowy obiad do domu biesiadnego w Wojciechowie.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Zmieniony ( 22.05.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz