17.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
03.06.2023.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  04 czerwca 2023

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz.18:00 a w niedziele i święta po Mszy o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8:00, 9:30 i 17:00.
Nasza parafialna  procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9:30. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach.
O przygotowanie ołtarzy proszę:

Pierwszy ołtarz – naprzeciw rodz. Kucharskich przy krzyżu  młodzież i ministrantów z udziałem P. Marty Kucharskiej,
Drugi ołtarz – w okolicach przystanku autobusowego okolicznych mieszkańców,
Trzeci ołtarz – przy posesji Mirosławów Legion Maryi i Kółka Różańcowe,
Czwarty ołtarz – przy remizie strażackiej –Strażaków.

Zapraszam strażaków, orkiestrę panie w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków starsze w strojach komunijnych i młodsze w strojach świątecznych, chłopców do niesienia różańca, ministrantów. Proszę o zabranie ze sobą modlitewników i śpiewników. To ułatwi nam śpiew.
Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią przez oktawę Bożego Ciała. Będzie też w oktawie tradycyjnie poświecenie pól. Odbędzie się ono w następującym porządku:

●  w piątek 9 czerwca o godz. 18;00  - Wojciechów Kol. I i Wojciechów Kol. V
  ● w sobotę 10 czerwca o godz. 18:00 – Stasin i mieszkańcy przy drodze do Lublina
  ● w niedzielę 11 czerwca Miłocin i Palikije II

Pozostałe miejscowości po przyszłej niedzieli.

+Zofia Mirosław  (5m-c)

+Marianna Muciek (2m-c)

+Janina, Jan  z Mirosławów,  Feliksa, Władysław z Jakubczyków

+Krystyna Bernat

Rodzina z Kraśnika

+Stanisława, Józef Rejmak, Janusz Selwesiuk

+Helena, Szczepan Cabań, Józef, Mieczysław, Zofia, Jan z Wąchałów

+Michał Staniak, Feliksa, Waldemar, Grzegorz, Agatka Pietraś, Wacław i Zofia Jedynak

+Stanisław Pudło (r.), Zofia Pudło

8..00

+Feliksa, Józef Lewandowscy, Józef, Józefa,  Zdzisław, Jan, z Czyżewskich, Katarzyna, Agnieszka ze Staniaków

za parafian

+ za zmarłych z rodzin Łuków, Serockich i Długokęckich

7..00

+ Henryk Kubecki (5m-c)

+Teresa Stachyra (2m-c)

W intencji mieszkańców Wojciechowa Kol. Pierwsza i Wojciechowa Kol. Piąta z racji poświęcenia pól

+ Krzysztof Pomorski

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Zofii i Piotra Nalewajków w  50 r. śłubu

Ślubna Magdaleny Rejmak i Waldemara Czępińskiego

W intencji mieszkańców  Stasina i mieszkających przy drodze do Lublina z racji poświęcenia pól i poświęcenie figury przydrożnej przy skrzyżowaniu.

X NIEDZIELA

ZWYKŁA

Helena (10r.), Bolesław, Anna, Jan Michalczak, Anna, Jan Sapała, Krystyna, Stanisław, Roman Mirosław, Marianna, Jan Piech, zm. z rodz. Wąchałów i Piechów

+Julian i Leokadia Mirosław

+Stanisław Chęć (9r.), Stanisław, Józefa Chęć, Marianna, Jan Marianna Jan z Kozaków

W intencji mieszkańców  Miłocina i Palikij II z racji poświęcenia pól

6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium w Lublinie.

7. We środę o godz. 17:00, spotkanie  kandydatów przygotowujących się do posługi ministranckiej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 18:00 we środę zbiórka ministrantów.

8. W dniu dzisiejszym  odbywa się w naszej miejscowości II Ogólnopolski Bieg na Nartorolkach Wojciechów 2023 w związku z tym  wystąpią utrudnienia w ruchu w godzinach od 12:45 do 15:30.  Organizatorzy za utrudnienia przepraszają i zapraszają do kibicowania.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Zmieniony ( 03.06.2023. )