03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czternasta Niedziela Zwykła 9 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Czternasta Niedziela Zwykła 9 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.07.2023.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lipca 2023

1. Dziś druga lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje? Mamy być świadkami Miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”!

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

• 12 VII – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VII – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier; praktykowali niezwykle surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i Doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).

5. 3 sierpnia wyruszy XLV pielgrzymka piesza z Lublina do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę 16 lipca o godz. 11:30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza naszej parafii ks. dra Krzysztofa Gałana w posługiwanie  we wspólnocie parafialnej Uroczystego wprowadzenia dokona Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik Ogarniajmy ks. Proboszcza naszymi modlitwami i otaczajmy pomocą. Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego, radości kapłańskiej i owocnej pracy w naszej parafii.

+Teresa Stachyra (3m-c)

+Jan Chudzik (30 dzień po śmierci)

+Jan, Stefania Mirosław, Stanisława i Władysław Sygnowscy, Zofia Czerniec, dusze w czyśćcu cierpiące

+Czesław Krzysiak (5m-c)

+Tadeusz Kamiński (12r.), Zofia Kamińska

+Henryk Kubecki (6m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 40r. ślubu Marii i Jerzego Wojtaszko

7..00

+Marianna Ptasińska (6m-c)

+Janusz Węgrzyn (r.), i zm. z rodz. Węgrzynów

7..30

+Czesław Węgorowski (r.),  Józefa i Wojciech Węgorowscy Henryk Mirosław, Józef i Anna Pszczoła

+Henryk Czępiński, Łukasz, Zygmunt , Joanna Zasuwa   zm. z rodz. Czępińskich i Wójtowiczów

+ Franciszek Reszka (11m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Anny i Aleksandra Wójcików w 45 r. ślubu

+ Zofia, Michał, Stanisław z rodz. Mirosławów, Józefa i Piotr z Pomorskich

XV NIEDZIELA

ZWYKŁA

+Zofia, Jan Mirosław, Katarzyna, Józef, Janina, Rozalia, Paweł, Anna z rodz. Mirosławów i Jośków

+Józefa i Józef Jośko

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Iwony i Mariusza Czępińskich w 20 r. ślubu

+Marian, Adela, Stanisław, Edward z Iwaniaków, Józef, Helena, Czesława, Tadeusz, Jan, Barbara z Włodarczyków, Janina, Jan, Aleksander Dekundy

9. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi pracujący w Etiopii serdecznie dziękują wiernym naszej parafii za otrzymane różańce dla tamtejszych chrześcijan.

10. W tym tygodniu zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Przepiórki z Wojciechowa. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 28 lipca o godz. 7:30 a następnie 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 15.07.2023. )