02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piętnasta Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.07.2023.

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lipca 2023

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.

2. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

3. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej a składane z tej racji ofiary są przeznaczone na Miva Polska, która troszczy się o środki lokomocji dla misjonarzy. Już dziś serdecznie zapraszam!

6. Trzeciego sierpnia wyruszy 45 pielgrzymka piesza z Lublina do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Olech kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Lemieszek panna Żyrzyna zapowiedź II.

9.Intencje mszalne:

+Krystyna Bernat  (2 m-c)

+Julianna i Tadeusz Mirosław

+Stanisław Mirosław (8m-c)

+Janina Czerniec

Od pracowników Biesiady

+ Edmund Kowalski (6 m-c)

+ Janina Czerniec (2 m-c)

+Jan, Helena, Teresa, Stanisław Wójcik, Halina Ustrzycka, Roman, Teresa Lipka

+ Zbigniew Mirosław zm. z rodz. Mirosławów

+Zbigniew Rybicki

Rodzina Żydków
i Filipiaków

+Janina Michalczak (3 m-c.)

+ Krzysztof Jośko (2m-c)

Ucz. pog

+ Teresa Stachyra

Rodzina Sosnowskich

i Bartoszcze

+Tadeusz Trojanowski (7m-c)

W intencji nowożeńców Dominiki Wrotniak i Jarosława Lisa

+Stanisław, Marianna, Jan, Edward, Stefania, Mirosław, Kazimiera, Józef, Anna, Bogumiła zm. z rodz. Szlachetków

XVI

NIEDZIELA ZWYKLA

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Lidii i Czesława Rodaków z racji 45 rocznicy ślubu

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Jadwigi i Krzysztofa Wdowiaków z racji 40 rocznicy ślubu

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Grażyny i Zygmunta Plewików z racji 50 rocznicy ślubu

++zm. z rodz. Baranowskich i Żydków

9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Węgorowskiego z Romanówki. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 11 sierpnia o godz. 17:00 a następnie 12 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 15.07.2023. )