03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szesnasta Niedziela Zwykła 22 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Szesnasta Niedziela Zwykła 22 lipca 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
22.07.2023.

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, pamiętajmy dziś szczególnie o nich. Penitencjaria apostolska na ten dzień ogłosiła specjalne odpusty. Będzie je można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża. Tę specjalną łaskę będą mogli uzyskać wierni, którzy z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych wezmą udział w papieskiej Mszy w Bazylice św. Piotra lub innych uroczystościach na całym świecie. Ponadto będzie można też otrzymać odpust za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Takie spotkanie może też mieć charakter wirtualny tj. odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa. Po błogosławieństwie i nałożeniu komży wyjdę przed kościół, zostanie odmówiona specjalna modlitwa a następnie podejdę do każdego pojazdu by go pokropić wodą święconą. Otrzymamy pamiątkowy brelok ze św. Krzysztofem a składane z tej racji ofiary są przeznaczone na Miva Polska, która troszczy się o środki lokomocji dla misjonarzy.

3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

4. W tym tygodniu patronują nam:
W poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga, we wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła, w środę, 26 lipca – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny a w sobotę, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii.

5. Pragę poinformować, że uległy zmianie: numer telefonu do parafii oraz adres email. Nowy numer będzie numerem komórkowym, żeby można było w każdej sytuacji skontaktować się z księdzem. Ten numer to 453 400 503. Jest on umieszczony na stronie internetowej oraz przy wejściu do kancelarii. Nowy e-mail: parafiawojciechow0@gamil.com.

+Stanisław Walczak (28r), Janina Walczak, Aleksander Depta, Teresa, Marian Pyź

+Leokadia, Piotr, Bogusław z rodz. Czępińskich i Michalczaków, Ignacy, Marianna, Czesław z rodz. Nalewajków

+Genowefa Czerniec (30d)

+Marianna Jędrej (4m-c)

+Krzysztof, Zofia Wiśniewscy, Anna, Józef Czępińscy

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Arkadiusza i Marzeny Wąsacz z racji 3 rocznicy ślubu

+ Andrzej Zając (9 r)

+ Pelagia Ozimek (30d)

+Zygmunt Żydek, zm. z rodz. Żydków, Nagnajewiczów i Mirosławów

+ Henryk Mirosław (7m-c)

+ Helena Kowalska (30d)

+Zbigniew Rybicki (5m-c)

+Teresa Stachyra

Stanisław z rodziną

+ Janina Przepiórka (30d)

+Janina Czerniec

Prawnuk Paweł z Iwoną.

chrzty

W intencji nowożeńców Izabeli Dycha i Szymona Pomorskiego

+Roman Wąchała (8r), Stefan i Stanisława Wąchała, Kazimierz Jośko

XVII

NIEDZIELA ZWYKLA

+Marian (8r), Janina (21r) za zm. z rodzin Kowalczyków, Grzywaczów, Czępińskich

+Janina i Bogdan Nowak

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Doroty i Rafała Mirosław z racji 15 rocznicy ślubu

+Marian Czępiński (23r)

8. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Teresy Jędrej z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 7.30 a następnie 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 22.07.2023. )