02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.08.2023.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 27 sierpnia 2023

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

2. Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone są na fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej.

3. W piątek 1 września przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 16.15 zaś pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy od godz. 15.00. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu patronuje nam:
Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn, zaś we  wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

6. W sobotę 2 września zapraszam ministrantów i ich rodziców na powakacyjną zbiórkę. Spotkamy się przy grillu. Początek o godz. 18.00. Proszę rodziców o pomoc w organizacji spotkania.

7.  W najbliższą niedzielę będziemy pielgrzymować pieszo na uroczystości odpustowe do Matki Bożej kębelskiej do Wąwolnicy. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy o godz. 7.00. Wtedy to z błogosławieństwem księdza Jana wyruszymy na pielgrzymi szlak. Przed nami do przejścia ok. 12,5 km z dwoma przystankami. Trasa będzie następująca wyruszymy spod kościoła, następnie skierujemy się na Nowy Gaj w kierunku Nałęczowa. Przejdziemy przez centrum obok parku zdrojowego a następnie przez miejscowość Zarzeka do Wąwolnicy.  Na szlaku nie zabraknie śpiewu, modlitwy i radości. Serdecznie zapraszamy.

8. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę wyruszy 9 września o godz. 3 rano. Autokar będzie podstawiony na parkingu przy kościele.

9. Balkon domu parafialnego wymagał szybkich prac remontowych, które właśnie się rozpoczęły.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

+Henryk Mirosław (8m)

+Jadwiga Baran (30d)

+Genowefa Czerniec (2m)

+Helena Kowalska (2m)

+Janina Przepiórka (2m)

+Ewa, Janina Mirosław (23r), Feliksa Ceglarz (10r), Władysław Ceglarz (24r), Krystyna Postój (4r)

+ Pelagia Ozimek (2m)

Od sióstr z rodzinami

+Sylwester Ptasińki (6r), Marianna Ptasińska, Leszek, Jacek Chęć

+Paweł (42r), Jan (39r) z rodzin wielopokoleniowych, Szkutników i Rachwałów

Marta Wójcik z rodziną

+Zofia, Edward, Małgorzata z Nagnajewiczów, Jan, Marcin ze Stefaniaków, Jan, Marianna ze Stefaniaków, Józef i Genowefa z Rybaków, Tomasz Malicki

+Bronisława, Paweł, Ryszard, Michał, Katarzyna zm. z rodz. Mirosławów

+Zbigniew Mirosław (4m)

+Marianna, Władysław Matras i zm. z rodz. Matrasów

+Stanisław Mirosław (16 m)

Rodzina Hyłów

Za zmarłych z rodzin Łuków, Seroków, Długołęckich

XXII

Niedziela zwykła

+Marianna, Bronisław, Ryszard z Kowalczyków

+Zofia, Tadeusz, Józef, Władysław, Maria zm. z rodz. Lemińskich, Józefa, Aleksander Rolla, Władysława Albas

Za parafian

+Janina, Jan, Kazimierz z Lipców, Stanisław, Wanda, Krzysztof, Ryszard z Popiołków zm z rodz. Czuchytów

12. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.

13. Solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnie życzymy obfitości Bożych darów a nam wszystkim błogosławionych dni.

14. W piątek odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Madeja. Msza w 30 dzień po śmierci 26 września o godz. 17.00. Będzie również sprawowanych 18 Mszy świętych miesięcznych od uczestników pogrzebu. Odszedł do Pana ś.p. Roman Sapała z Palikij II. Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 14.00.
Wszystkich drogich nam zmarłych powierzmy w modlitwie.

Zmieniony ( 27.08.2023. )