03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3 września 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3 września 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
04.09.2023.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023

1. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, dyrekcję szkół, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.15 podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

2. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym rozpoczynamy również nasze przygotowanie dzieci i młodzieży do przyjęcia sakramentów: I Komunii świętej i bierzmowania. Dlatego przypominam, że miejsce przyjmowania sakramentów jest parafia, na terenie której dziecko zamieszkuje a nie ta, na terenie której znajduje się szkoła. Jeśli dziecko jest z naszej parafii i chodzi do szkoły w Wojciechowie lub w Maszkach rodzice zgłaszają gotowość rozpoczęcia tego przygotowania u Pani katechetki. Jeśli dziecko jest z naszej parafii a uczęszcza do innej szkoły rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej. Termin zgłoszeń do 15 września.

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.00

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Krótką adorację poprowadzi Legion Maryi.

5. We czwartek również na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

6. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony. Tego dnia zapraszam na Msze święte o godz. 8.00, 9.30 i 17.00, podczas których pobłogosławimy ziarno na siew.

7. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę wyruszy w sobotę 9 września o godz. 3 rano.

8. Również w sobotę wyruszy 5 Rajd Pamięci Stanisława Zięby. Początek o godz. 10.00 Mszą świętą w Matczynie.

9. Za tydzień w niedzielę w remizie OSP w Wojciechowie odbędzie kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Rejestracja od 9.00 – 13.00.

10. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu tak wytrwale pracowały na parafii. Ta praca wymagała dużo wysiłku i poświęcenia dlatego ogromnie za nią dziękuję. Byli to panowie: Jacek Olech (dwa dni), Adam Świś (2dni), kl. Kamil Wąchała (2 dni), Michał Komsta (2 dni). Bardzo dziękuję panu Marianowi Grelowskiemu, który poprawił nam przęsła ogrodzenia. Dziękuje także osobom, które wspomagały parafialną kuchnię troszcząc się o kapłanów. Dziękuję rodzicom ministrantów za piękne wczorajsze spotkanie.

11. Bardzo dziękuję za ofiarę jaka wpłynęła na potrzeby naszej parafii w wysokości 500 zł. Bóg zapłać.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

+Marianna Muciek (5m)

Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

+Danuta Marcinkowska

+Tadeusz Węgorowski

Maria Słodyczka

+Leokadia Tomczyk (30d)

+Zbigniew Mirosław

Rodzina Piechów

+ Zofia Mirosław (8m)

+ Józef Madej

Sąsiad Mazurek

+Jan Jędrej (24r), Marianna, Władysław Jędrej, Grzegorz, Feliksa Mirosław

+ Tadeusz Węgorowski (2m)

Ucz. Pog.

+Tadeusz Trojanowski

Ewa i Jacek Czerniec z rodziną

Narodzenie N.M.P.

+Wiesław Michalski (3m)

+Helena Cabań (2r), Szczepan Cabań

+Henryk (28r), Marianna, Jan, Stefania, Stefan z Sobczyków, Jan, Janina, Stanisław, Henryk z Chrzanowskich, Piotr, Danuta Zawadzcy

+Jan Chudzik (3 m)

Ślub – Katarzyna Pomorska – Seain Dobson

+ Tadeusz Węgorowski

Sąsiedzi z Romanówki

XXII

Niedziela zwykła

+Henryk Trojanowski (5r)

+Wacław, Tadeusz z Jędrejów, Marianna, Stanisław z Tomczyków, Janina, Eugeniusz Nowak

+Czesława Muciek-Szewczyk (10r)

+Halina, Ryszard Nowak, zm z rodz. Nowaków i Kowalskich

14.  Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone są na programy edukacyjne dla dzieci – świetlice Caritas.

15. Solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnie życzymy obfitości Bożych darów a nam wszystkim błogosławionych dni.

16. We wtorek odbył się pogrzeb ś.p. Romana Sapały z Palikij II. Msza w 30 dzień po śmierci 29 września o godz. 7.30. Będzie również sprawowanych 7 Mszy świętych miesięcznych od uczestników pogrzebu.
Wszystkich drogich nam zmarłych powierzmy w modlitwie.

Zmieniony ( 04.09.2023. )