02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 5 listopada 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 5 listopada 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.11.2023.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2023

1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego. Codziennie też w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. W czwartek przypada doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Teodora. Msze święte tego dnia o godz. 8.00, 9.30 i 12.00 - suma odpustowa i o godz. 17.00. Kazania wygłosi ks. Prof. Piotr Goliszek. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian szczególnie na sumę odpustową na godz. 12.00. Bo przecież to nasze wspólne święto. Zapraszam orkiestrę strażacką, strażaków, grupy parafialne, kobiety w strojach regionalnych. Niech nie zabraknie nikogo z nas.

Aby wszyscy parafianie mogli dostąpić daru odpustu w tym roku będzie także dodatkowo Msza święta tylko dla dzieci szkolnych, które przyjdą na godz. 10.30.

3. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii tego dnia Msze Święte o godz.  7.00, o godz. 9.30 – w intencji naszej Ojczyzny a po niej wysłuchamy patriotycznego programu przygotowanego przez Klub Seniora w Wojciechowie i udamy się w pochodzie pod pomnik. Wieczorna Msza święta o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu patronują nam:

Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki, sobota, 11 listopada – św. Marcin

5. We wtorek zrobiliśmy porządki wokół naszej świątyni. W imieniu całej parafii ogromnie dziękuję następującym osobom: Longina Nakonieczna, Anna Wójcik, Krzysztof Górniak, Jacek Ryba, Mieczysław Czępiński, Elżbieta Kwiatkowska, Grażyna Rak, Czesław i Lidia Rodak, Maria Zabiegła, Danuta Mirosław i Jerzy Roczon. Bóg zapłać wszystkim tym osobom.  Niestety trochę liści jeszcze spadło a wypada by na odpust było pięknie przy naszej świątyni. Dlatego zapraszam do włączenia się w porządki w środę na godz. 10.00. Im więcej nas będzie tym mniej pracy i szybciej wykonamy zadanie.

6. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 11.30 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

7. Dziękuję panu Marcinowi Mirosławowi za wykonanie prac przy studni obok dawnej organistówki. Dziękuję strażakom z OSP w Wojciechowie za wykonanie przeglądu i udrożnienie rynien na naszym kościele. Także gorąco dziękuję Panu Krzysztofowi i Michałowi i Panu Jackowi i Michałowi Olech za prace hydrauliczne i inne prace na plebani. Tam ciągle trwa remont, który wykonujemy własnymi siłami. Jeśli jest w parafii murarz, który miałby chwile wolnego i zechciał postawić dwie małe ścianki to bardzo serdecznie zapraszam.

8. Za tydzień w Remizie OSP w Wojciechowie w godzinach 9.00-13.00 będzie można oddać krew.

9. Bóg zapłać za ofiary jakie został złożone na rzecz parafii w tym tygodniu: od rodziny Bednarczyków z Maszek 200 zł, bezimienna 200 zł oraz na konto 150 zł.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

+Zofia Mirosław (10m), Stanisław Mirosław (32r)

rodzina

+Leokadia Tomczyk

Janina i Leszek Kuligowie

+Stanisław Wieczerzak (2r)

+Stanisław, Marek Jędrej

+Tadeusz Węgorowski

Anna i Bogusław Słowińscy.

+Zofia Miareczka (30d)

+Leokadia Tomczyk (3m)

+Alojzy i Helena Rynkowscy

+ Wiesław Michalski (5m)

+Teresa Muciek (3m)

+Nina Trojanowska, Edward, Jacek, Leszek Chęć, Marianna, Józef Chęć, Janina, Paweł Stachyra

Odpust ku czci św. Teodora

+Józef (16r), Stanisława, Jan zm. z rodz. Węglińskich, Antonina, Paweł zm. z rodz. Drumblewskich

+Aleksander, Irena, Maria, Józef zm. z rodz. Ozimków, Józefa, Jan Pomorscy

Dziękczynna za wszystkich Polaków, szczególnie naszych parafian, którzy pomagali uchodźcom z Ukrainy

Ofiara osoby, która znalazła schronienie w naszej parafii

Za parafian

+Stanisław (24r), Marek Jędrej

+Teresa Stachyra (7 m)

+Jan Chudzik (5 m)

+Łukasz (7r), Marian zm. z rodz. Dadosów

+Edward (15r), Zofia (9r), Józef i Feliksa Romanowscy

W intencji Ojczyzny

+Aleksander Ozimek (2r)

rodzina

XXXII

Niedziela zwykła

+Maria, Irena, Czesław Bednarczyk, Józefa, Władysław Wójcik, Aniela, Marianna, Michał Chudzik, Jarosław Parakowski

+Kazimierz Drumblewski (8r), zm. z rodz. Drumblewskich i Kalickich

+Zbigniew Ptasiński (2r)

żona

+Jacek Żak

Waldemar z rodziną

12. Ogłoszenie z gminy.

13. Solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

14. We wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Mariannę Mirosław. Msza w 30 dzień po śmierci będzie sprawowana 28 listopada  o godz. 7.00 a ponad to 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 05.11.2023. )