02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19 Listopada 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19 Listopada 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.11.2023.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2023

1. Dziękuję ks. Krzysztofowi Smykowskiemu za wygłoszone dziś do nas Słowo Boże.

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

3. Składane dziś na tacę ofiary są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, zaś po Mszy św. godz. 17.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Proszę by dzieci przyniosły tego dnia wykonanie przez siebie korony.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych, zaś po Mszy św. godz. 17.00 katecheza dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili patronalne święto Akcji Katolickiej

8. W tym tygodniu patronują nam:
Poniedziałek– św. Rafał Kalinowski, wtorek wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę – św. Cecylia, dziewica i męczennica zaś w piątek – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy,

9. W zakrystii znajduje się lista osób chętnych do przygotowania ciepłego napoju dla dzieci po roratach. Zapraszam.

10. W zakrystii też można nabyć lampiony adwentowe w cenie 20 zł za sztukę.

11. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy w konkursie na różaniec dla dzieci. Zagłosował 261 osób i to pozwoliło nam wyłonić zwycięzców.

12. Dziękuję za pracę przy parafii w tym tygodniu panom: Michałowi Olechowi, Andrzejowi Kwiatkowskiemu, Piotrowi Kwiatkowskiemu oraz Jerzemu Roczonowi.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są też kalendarze maryjne i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

+Edmund KOWALSKI (10m)

+Danuta BADOWSKA zm. z rodz. LIŚKIEWICZÓW i SIEKLICKICH

+Józef, Stefania ŻYDEK, Krzysztof, Jan, Bogumiła, Bogusław NIEDZIELA

+Tadeusz TROJANOWSKI (11m)

+Zofia MIARECZKA

Od rodz. Hucików i Marków

+ Krzysztof JOŚKO (6m)

+Krystyna BERNAT (6m)

+Teresa PONIATOWSKA, Anna, Władysław zm. z rodz. PONIATOWSKICH

+Stanisław STANIAK (4r), Wojciech, Teresa, Józef, Anna, Zofia STANIAK, Jan, Rozalia, Helena, Czesław zm. z rodz. CZĘPIŃSKICH, STANIAKÓW I MIROSŁAWÓW

+ Tadeusz WĘGOROWSKI (4m)

+ Teresa PONIATOWSKA

Danuta z rodziną

+ Jan, Teodozja, Zbigniew WOLAK zm. z rodz. WOLAKÓW I MICHALCZAKÓW

+Leokadia TOMCZYK

Koledzy z pracy córki DSK w Lublinie

+Roman SAPAŁA (3m)

+ Genowefa CZERNIEC (5m)

+Zbigniew RYBICKI (9m)

+ Jacek Żak (30d)

+Józef Madej (3m)

Ucz. pogrzebu

+Hieronim (24r), Marian (17r), MACIĄG, Józefa, Józef, Jan, Mikołaj, Józefa MIROSŁAW, Antoni, Anna JÓŹWIK zm. z rodz. JÓŻWIK i MIROSŁAW

Niedziela CHRYSTUSA KRÓLA

+Józefa, Władysław WÓJCIK i zm. z rodz. CHUDZIKÓW

+Stanisława, Stanisław zm. z rodz. ROLLÓW, Jan, Władysława zm. z rodz. ROLLÓW, Marcela, Ignacy zm. z rodz. DOMŻAŁ

W intencji Akcji Katolickiej

+Wacław, Helena, Józef zm. z rodz. JĘDREJ

15. Bóg zapłać za ofiarę jaka wpłynęła na kościół z Ignacowa w wysokości 150 zł.

16. Solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Zmieniony ( 19.11.2023. )