03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.12.2023.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023

1. Ks. Proboszcz jest dziś na rekolekcjach w parafii Niemce. Pokornie prosi o modlitwę za wszystkich rekolekcjonistów i spowiedników, szczególnie tych, którzy będą posługiwać w naszej wspólnocie podczas rekolekcji.

2. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania.

3. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem okresu Adwentu. Sprawujemy je codziennie o godz. 6.45 a są poprzedzone śpiewem Godzinek od godz. 6.30. Dzieci i młodzież szczególnie zapraszamy w tym tygodniu we wtorek na godz. 6.45 a po roratach na poczęstunek w sali parafialnej. Cieszymy się, że ok. 20 dzieci przychodzi na Mszę świętą. Dziękujemy paniom, które dbają o przygotowanie poczęstunku. Informujemy jednocześnie, że w piątek i sobotę rorat nie będzie ze względu ma rekolekcje.

4. A gdy mowa o rekolekcjach to rozpoczynamy je w najbliższy piątek 15 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Ryszard Podpora – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Niech nikogo z nas nie zabraknie podczas rekolekcji. To ważny czas byśmy mogli jak najpiękniej przygotować dom naszego serca dla Jezusa Chrystusa, który pragnie do nas przyjść. Niech nie będzie nikogo, kto by w sobotę nie skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na później czas. To jest czas dla nas. To jest prostowanie ścieżek życia, do czego nas zachęcał dziś w Ewangelii św. Jan Chrzciciel. Nie ma innego przygotowania niż właśnie takie. Bez niego święta będą tylko zewnętrznym obrzędem.

Program Rekolekcji Adwentowych

9.30 – Msza święta z nauką dla dorosłych

11.30 - Msza święta z nauką dla dzieci i młodzieży

17.00 - Msza święta z nauką dla dorosłych

5. Wychodząc ze świątyni możemy złożyć ofiarę do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Włączamy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITAS: w przedsionku kościoła trwa, prowadzona przez Akcję Katolicką, sprzedaż świec na stół wigilijny zaś na bocznym ołtarzu znajduje się puszka na ofiary „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

6. Bardzo proszę Państwa Radnych o pobieranie opłatków i o rozniesienie ich do naszych parafian.

7. W tym tygodniu patronują nam: w środę – św. Łucja zaś w czwartek - św. Jan od Krzyża.

8. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

9. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele wychowankowie i opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych w Matczynie zorganizują kiermasz bożonarodzeniowy.

10. Rusza nasze centrum wymiany i pomocy osobom żyjącym w trudnych warunkach. Na starej plebani zostały przygotowane wieszaki. Bardzo dziękujemy Państwu Hetman za zakup potrzebnych materiałów i panu Marianowi Grelowskiemu za wykonanie stelaży na wieszaki.  Każdy kto zechce coś do tego centrum ofiarować może to zrobić podczas naszych rekolekcji. Pomieszczenia będą otwarte przez wszystkie rekolekcyjne dni. Prosimy tylko, by przewiezione ubrania były w dobrym stanie oraz o to, by je umieszczać na wieszakach segregując na męskie i damskie. Osoby, które mają do przekazania np. sprzęt czy meble proszone są o zostawienie zgłoszeń wraz z kontaktem u ks. Proboszcza, który stosowne ogłoszenie zamieści na tablicy w salce na plebanii. Osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z centrum od wtorku 18 grudnia do piątku w godz. 8.00-9.00 oraz 17.30–18.30. I tak już będzie każdego dnia. Po rekolekcjach osoby, które będą chciały ofiarować rzeczy mogą przynieść je również w tych samych godzinach lub w innym czasie wcześniej umawiając się telefonicznie z ks. Proboszczem.

11. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Matyjasikowi za odśnieżenie parkingów przy kościele. Dziękuję też panu Michałowi Olechowi, który wykonał olbrzymią pracę przy całej instalacji hydraulicznej w remontowanej części plebanii a także panom Krzysztofowi Wdowiakowi i Jackowi Olech.

12. Rozpoczyna się czas naszych porządków przedświątecznych na grobach zmarłych. Przypomnę zatem sugestię, która została podkreślona na spotkaniu Rady Parafialnej, aby śmieci z cmentarza zabierać ze sobą do domów i wyrzucać w do pojemników przydomowych. Dzięki temu w sposób znaczy zmniejszymy koszty utrzymania cmentarza, które są dziś ogromne.

13. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

14. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na zamykany konfesjonał w wysokości 100 zł.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

+Teresa STACHYRA (8m)

+Henryk KARBOWNICZEK (4m)

+Henryk KUBECKI (11m)

+Maria INGRUNT, Leokadia i Jan ZABIEGŁY