02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
23.12.2023.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i narodzeniu Jezusa i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

2. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.

3. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Potem przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Ofiary zebrane na tacę podczas pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

4. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego zarówno w pierwszy  jak i drugi dzień świat. Ofiary zebrane na tacę w drugi dzień świąt są przeznaczone na KUL.

5. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas.

7. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary jakie wpłynęły w tym tygodniu na potrzeby kościoła: 300 zł, 100 zł i 50 zł. oraz ofiara na konfesjonał od p. Eweliny i Leszka Nowaków 100 zł.

9. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki do naszej świątyni: Włodzimierz Czerniec, Anna i Rafał Żelazo, Anastazja Skraińska. Własnoręcznie robione ozdoby na choinkę ofiarowała p. Halina Jarosińska. Stojaki pod choinki wykonał i ofiarował p. Roman Czerniec. Słowa podziękowanie kieruję w stronę tych, którzy przyczynili się do tego, aby nasza świątynia tak pięknie wyglądała na te święta. Szopkę zbudowali strażacy z Ignacowa: Zygmunt Plewik, Marek Lewandowski, Stanisław Wójtowicz, Grzegorz Matyjasik, Mariusz Gąska. Ozdabiali i sprzątali kościół: Tadeusz Marcewicz, Marek Chemperek, Krzysztof Nowak, Lidia i Czesław Rodak, Partycja i Piotr Wosiek, Maria i Jerzy Wojtaszko, Mariusz Czępiński, Tomasz Włodarczyk, Anna Jośko, Anna Pyź, Anna Wójcik, Anna Kwiatkowska, Grażyna Rak, Elżbieta Kwiatkowska, Wiktoria Roczon, Jacek Olech oraz młodzież Julia Czępińska, Ameli i Emmanuel Świś, Milena Fedor, Jakub Piróg, Oliwier Żelazo, Magda Wrótniak. Poczęstunek dla dzieci po roratach przygotowywały: Elżbieta Kwiatkowska, Anna Jośko, Ewa Gajowiak, Teresa Tomczyk, Krystyna Mirosław,  Lidia Rodak, Eliza Masiak, Agnieszka Stachyra, Wiesława Moroz i… Dziękuję piekarni w Wojciechowie i bezimiennemu ofiarodawcy za pomoc w organizacji poczęstunku. Dziękuję też wszystkim, którzy ruszyli z pomocą dla potrzebujących. Można powiedzieć – dobra jest coraz więcej. Za to wszystko wielkie Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli kuchnie na plebanii różnymi smakołykami. Dziękuję p. Pawłowi Mirosławowi za odśnieżenie wokół kościoła. Dziękuję panu Jarosławowi Jaworskiem i firmie Light-Tech za oświetleni naszej szopki. Efekty zobaczycie jutro. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela w cenie 12 zł oraz Gość Niedzielny w cenie 15 zł. W obu czasopismach kalendarze na przyszły rok.

11. W środę odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Mirosława z Maszek. Msza w 30 dzień będzie sprawowana 17 stycznia o godz. 7.00 a następnie 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Jan Michałek z Wojciechowa Kol. I. Pogrzeb odbędzie się 28 grudnia o godz. 12.00.

BOŻE

NARODZENIE

Za parafian

+Leokadia (3r); Czesław (52r) LITWIŃSCY; Marianna, Jan, Stanisław, Zofia, Ewa, Stanisław, Jan ZIELONKA; Barbara i Stefan z SZYSZKÓW; Edmund JAROSIŃSKI