02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudnia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
31.12.2023.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2023

1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 16.30 Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego.

3. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom,, z którymi mogłem się spotkać podczas wizyty. Bardzo dziękuję Państwu Radnym za perfekcyjną organizację kolędy w rejonach. Dziękuję rodzinom podejmującym mnie posiłkiem. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Przypomnę tylko, że w tym tygodniu odwiedzę:

2.01.2024

Woj. Kol I (od. p. Tarkowskich)

3.01.2024

Woj. Kol I (od. p. Kurek)

4.01.2024

Cyganówka

5.01.2024

Romanówka

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy świętej wieczornej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16.15..

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Taca przeznaczona będzie na misje. Tego dnia organizowany jest w naszej gminie Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy go Eucharystia o godz. 11.30 a następnie w korowodzie przejdziemy trasą jak podczas procesji Bożego Ciała do remizy gdzie będzie wspólne kolędowanie i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy. Również w sobotę o godz. 18.30 zapraszam ministrantów na spotkanie opłatkowe do sali parafialnej. Proszę rodziców o pomoc w organizacji spotkania.

6. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego, choć szopka w kościele i śpiew kolęd pozostanie z nami do 2 lutego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.30 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych. Zaś na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych i pełnych obfitości łaski Bożej dni w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii jakie wpłynęły w tym tygodniu na konto parafialne: 200 zł i 200 zł. Bóg zapłać.

9. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Jana Michałka. Msza w 30 dzień będzie sprawowana 22 stycznia o godz. 7.00 a następnie 14 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

+Marianna (43r), Stanisław, Andrzej ze STACHYRÓW; Jan, Genowefa POMORSCY;

+Leokadia, Jan, Henryk CZAJKOWSCY; Sabina, Julian KAWALEC

Za parafian

+Roman BEDNARCZYK (1r)

+Stanisław MIRIOSŁAW (20m)