03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela W Ciągu Roku 28 stycznia 2024 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela W Ciągu Roku 28 stycznia 2024 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.01.2024.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Będzie można wesprzeć materialnie pomagających trędowatym składając ofiarę do puszki przy wyjściu ze świątyni.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa po Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za powołanych i o powołania.

3. W czwartek po Mszy świętej wieczornej planujemy również rozebrać świąteczną dekorację naszej świątyni oraz posprzątać kościół. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tego dnia będą mogli przyjść i pomóc. Niech to będzie wyraz naszej dbałości o piękno świątyni jako domu Bożego. Wszyscy z niej korzystamy a zatem wszyscy jesteśmy za nią i jej piękno odpowiedzialni.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec. Zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o obecności i opatrzności Bożej nieustannie sobie przypominać. Gromnice można dziś jeszcze nabyć w zakrystii. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary na tace przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

5. Tego dnia przypada również I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a od godz. 16.00 możliwość spowiedzi świętej.

6. W sobotę, 3 lutego, liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie każdej Mszy świętej tego dnia udzielimy błogosławieństwa specjalną świecą św. Błażeja. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca, zatem po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszej soboty. Z racji ferii tego dnia nie będzie zbiórki ministrantów. Odbędzie się ona w sobotę 17 lutego o godz. 9.00.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

9. W tym tygodnia z Bożą pomocą zakończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Już dziś serdecznie dziękuję za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękuję za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Bardzo dziękuję Państwu Radnym za wyśmienitą organizację kolędy w rejonach. Dziękuję rodzinom podejmującym mnie posiłkiem, osobom podwożących mnie samochodem. W tym tygodniu odwiedzę:

Wojciechów (od p. Gliwka do p. Kwiatkowskich)

Wojciechów (od p. Jaworskich do p. Roczon)

10. Bóg zapłać za ofiary jakie w tym tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła: od państwa Małachowskich 150 zł, na konto parafialne 300 zł. oraz bezimienna na konfesjonał 200zł.

11. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Ireny Muciek. Msza w 30 dzień będzie sprawowana 19 lutego o godz. 7.00 a następnie 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.

+Janina PRZEPIÓRKA (7m)

+Marianna MIROSŁAW (3m)

+Irena MUCIEK

Rodzina Pelczarskich