02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela W Ciągu Roku 4 lutego 2024 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela W Ciągu Roku 4 lutego 2024 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
04.02.2024.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lutego 2024

1. Zakończyły się duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych parafian. Niech więc będzie mi wolno podziękować serdecznie za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękuję za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Bardzo dziękuję Państwu Radnym za wspaniałą organizację kolędy w rejonach. Dziękuję rodzinom podejmującym mnie posiłkiem, państwu podwożących mnie samochodem. Dziękuję także za ofiary jakie z racji kolędy złożyliście na potrzeby naszej parafii. Jak będą one zagospodarowane? Część z nich będzie przeznaczona na nowy konfesjonał, chcemy też odnowić kościelne ławki, zmienić odprowadzenie wody wokół kościoła. Takie plany na ten rok. Co się uda? Zobaczymy. Z Boża pomocą i przychylnością parafian można wiele.

2. W poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty podczas Mszy świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb, wodę i sól.

3. Za tydzień, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ze względu na przypadającą tego dnia niedzielę, dzień chorych w naszej parafii zorganizujemy w sobotę 10 lutego. Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.30, podczas której udzielimy osobom chorym i w podeszłym wieku sakramentu chorych. Prosimy rodziny, by zatroszczyły się o ludzi chorych, aby mogli wziąć udział w tej Eucharystii. Osoby, które z racji choroby nie będą mogły przyjść do świątyni odwiedzę z posługą sakramentalną w ich domach przed świętami wielkanocnymi.

4. Słowa podziękowanie kieruję w stronę tych, którzy przyczynili się do tego, aby nasza świątynia wyglądała pięknie również po świętach. Wymienię osoby, które pracowały przy demontażu świątecznego wystroju kościoła i posprzątaniu świątyni. Byli to: Maria Wojtaszko,  Anna Jośko, Anna Pyź, Anna Kwiatkowska, Grażyna Rak, Elżbieta Kwiatkowska, Danuta Mirosław, Wiesława Moroz, Longina Nakonieczna, Maryla, Dorota i Jacek Filipiak, Zygmunt Plewik, Marek Lewandowski, Stanisław Wójtowicz, Mariusz Gąska, Piotr Wąchała, Piotr Wosiek, Tadeusz Marcewicz, Marek Chemperek, Krzysztof Nowak, Czesław Rodak, Jacek Olech, Krzysztof Wdowiak, Jerzy Roczon. Wielkie Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, we wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami w sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta.

6. Składam serdeczne podziękowania firmie ELEKTROMEKS i jej prezesowi Tomaszowi Jośko a także pracownikom: panom Grzegorzowi Mirosławowi, Przemysławowi Wójtowiczowi i Krzysztofowi Chęć za wykonanie całościowej instalacji elektrycznej w remontowanej części budynku plebani. Dziękuję za ich piękną, szybką i bardzo rzetelną pracę. Dziękuję tez pani Annie Jośko, bez pomocy której nie udałoby się tego zorganizować.

7. Nasz Punkt charytatywny – „Centrum wymiany dobra” czynny będzie w poniedziałki i środy w godz. 8.00-8.30. Zapraszamy osoby potrzebujące do korzystania z niego.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

9. Bóg zapłać za ofiary jakie w tym tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła: bezimienna na konfesjonał 200 zł i bezimienna 100 zł i 300 zł.

10. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Jędreja. Msza w 30 dzień będzie sprawowana 4 marca o godz. 7.30 a następnie 10 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. W wieku 78 lat z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Joanna Mirosław z Maszek. Jej pogrzeb będzie sprawowany we wtorek o godz. 14.00.

celebrujący

Św. Agaty

+Leokadia TOMCZYK (6m)

+Honorata KOMSTA (30d)