03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
10.03.2024.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Dziś kończymy nasze parafialne rekolekcje. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. dr Adamowi Raczkowskiemu za przygotowanie naszych serc na właściwe przeżycie świąt wielkanocnych.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach okresu postu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 12.30 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci i  młodzieży o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.30.

5. W zakrystii można nabyć czekoladowe wielkanocne baranki w cenie 12 zł. Składane przy tej okazji ofiary zasilą fundusze Caritas i przyczynią się do pomocy najbiedniejszym.  Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy włączyli się w akcję „Jałmużna postna”. Prosimy o przekazywanie „Jałmużny” do Niedzieli Palmowej, albowiem chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00

7. W sobotę od godz. 10.00  wraz z ks. Janem odwiedzimy chorych naszej parafii zgłoszenie osób chorych prosimy dokonywać w zakrystii.

8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dary na plebanię na czas rekolekcji. Bardzo dziękuję paniom, które uporządkowały klomby przed kościołem i domem parafialnym, osobom pomagającym na kuchni. Bardzo dziękuję panu Krzysztofowi Wdowiakowi za pracę na plebanii. Dziękuję bezimiennemu darczyńcy za ofiarę na paschał. Dziękuję osobom, które dyżurowały w świątyni podczas ekstremalnej drogi krzyżowej.

9. W przyszłą niedzielę przy remizie OSP w Wojciechowie odbędzie się w godz. 9.00-13.00 akcja oddawania krwi.

10. W dniach 14-27 marca przy Urzędzie Gminy w Wojciechowie można będzie oddać elektrośmieci. Fundusze zgromadzone w ten sposób zostaną przeznaczone na leczenie młodego człowieka.

11. W najbliższą niedzielę zarówno ja jak i ks. Jan będziemy głosić rekolekcje. Prosimy o modlitewne westchnienie o dary Ducha Świętego. Na zastępstwie będzie ks. Piotr Ochal -dyrektor domu rekolekcyjnego w Nałęczowie.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

13. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Hałczyński kawaler z Lublina  parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy i Dominika Apolonia Jędrej panna z Maszek par. tutejsza. Zapowiedź I. Damian Jędrej kawaler z Romanówki parafia tutejsza i Małgorzata Anna Minik panna z Bełżyc parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zapowiedź I. Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające tym osobom zawarcie małżeństwa winien zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w październiku 2024 roku. Zapisy w zakrystii. Program do pobrania w zakrystii oraz dostępny na stronie ineternetowej.  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. Zmarł ś.p. Michał Robak lat 38. Jego pogrzeb odbędzie się jutro 11 marca o godz. 14.00.

+Teresa STACHYRA(11m)

+Emil MIROSŁAW (5m)

+Stefania  MIROSŁAW (2m)

+Krystyna   MIROSŁAW  (im)