03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 1 kwietnia 2024 - ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 1 kwietnia 2024 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
31.03.2024.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 1 kwietnia 2024

1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to są pierwszymi miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek po Mszy wieczornej w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata – adoracja o godz. 15.00 zaś spowiedź od 16.00, w sobotę – nabożeństwo I soboty po Mszy o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wyjątkowo po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła i otoczenia do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich oraz za wzorcowe przygotowane liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni: służbie liturgicznej, osobom czytającym i śpiewającym, panom, którzy pozwolili obmyć sobie stopy, dziękuję strażakom ze wszystkich jednostek w naszej parafii za straż przy Grobie Pańskim i za czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję orkiestrze strażackiej (jakże piękne i dostojne są uroczystości z ich udziałem). Dziękuję paniom z strojach regionalnych. Wraz z księdzem Janem dziękujemy za wielkoczwartkowe piękne kwiaty, życzenie i dar modlitwy margaretek dla nas kapłanów. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia oraz za przygotowanie dekoracji świątecznej. Pozwolę sobie wymienić z nazwiska te osoby bo one pracują dla każdego  nas. Byli to: Leszek Ochniak, Michał Podstawka i Dariusz Podstawka, Paweł Kowalski, Tadeusz Marcewicz, Marek Chemperek, Czesław Rodak, Jacek Olech, Maria Zabiegła, Lidia Rodak, Teresa Tomczyk, Anna Jośko, Elżbieta Kwiatkowska, Anastazja Skraińska, Anna Lewtak, Janina Karbowniczek, Anna Pyź, Jerzy Roczon, Henryk Pluta, pani, która pięknie przyozdobiła kwiatami naszą świątynie i Grób Pański. Dziękuję paniom, które wyprały i uprasowały zasłony i firanki oraz ofiarowały mop obrotowy do parafialnej salki, dziękuję wszystkim za podzielenie się świątecznymi smakołykami z kapłanami, Dziękuję kowalom za wykonanie kosza na śmieci zaś Gminnemu Ośrodkowi Kultury za przystosowanie go i ofiarowanie a panu Romanowi Czerniecowi za przymocowanie go. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz na Jałmużnę Wielkopostną, którą przekazaliśmy do Caritas.

8. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Krzysztof Kozłowski kawaler z Podola parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Bełżycach i Natalia Pasternak panna z Wojciechowa par. tutejsza. Zapowiedź II. Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające tym osobom zawarcie małżeństwa winien zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Poniedziałek Wielkanocny

+Teresa PYŹ (2r), Maria KWAŚNIEWSKA (3r), Marian PYŹ, Stanisław, Janina WALCZAK

+Serafin, Bronisława, Jerzy, Alfreda, Wacław, Lucyna, Maria, Roman, Katarzyna, Józef zm. z rodz. BORKOWSKICH, PAJERÓW i KUCHTÓW, Genowefa i Julian WĄCHAŁA

Za parafian